Warning: file_get_contents(https://api.instagram.com/v1/users/4613170771/media/recent/?access_token=4613170771.1677ed0.8a3fc941e1094681a456ddd21a8d58b7): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/perdeart/domains/perdeart.net/public_html/catalog/controller/extension/module/ocinstagram.php on line 29Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/perdeart/domains/perdeart.net/public_html/catalog/controller/extension/module/ocinstagram.php on line 36Notice: Undefined variable: instagrams in /home/perdeart/domains/perdeart.net/public_html/catalog/controller/extension/module/ocinstagram.php on line 50 Stor Perde

Stor Perde

  • Marka: Dekoper
  • Stok Durumu: Stokta var

Stor perde nedir ?Önceleri sadece güneşlik olarak kullanılan stor perdeler, sonraları çeşitli modellerde hazırlanarak dekorasyonda önem kazanmıştır. Storlar düz olarak hazırlanıp bir silindir üzerinde hareket ederler. Kendi üzerinde pililer yaparak toplanan veya büzgülerle toplanan olmak üzer...

Etiketler: stor perde, screen stor perde, yanmaz stor perde, leke tutmaz stor perde, tül stor perde

Stor perde nedir ?

Önceleri sadece güneşlik olarak kullanılan stor perdeler, sonraları çeşitli modellerde hazırlanarak dekorasyonda önem kazanmıştır. Storlar düz olarak hazırlanıp bir silindir üzerinde hareket ederler. Kendi üzerinde pililer yaparak toplanan veya büzgülerle toplanan olmak üzere iki çeşittir. Storlar, tek olarak veya dekor perdesi ile birlikte de kullanılabilir. Hemen her çeşit pencereye uyum sağlar. Fakat dar ve uzun pencerelerde uygulamak ve kullanmak daha kolaydır.

 Stor Perdelerin Özellikleri

Stor perdeler; ışık geçirmeyen karartma kumaştan, transparan tül, güneşi filtre eden screen kumaşlardan, polyester, pamuk, akrilik, alüminyum folyolu hijyen, kir tutmayan yıkaması kolay olan farklı nitelikte kumaşlardan  yapılır. Stor perde kumaşları farklı özelliklerde üretildiğinden  kesimlerinin uygun ortamlarda özenle yapılması gerekir. İş yeri,okul-hastane gibi gün ışığından da yeterince yararlanmak istenilen alanlarda kullanılan stor perdeler de güneşi filtre eden sunscreen, hellioscreen yanmaz ve alev almaz, ultraviyole ışın önleyici transparan kumaşlar kullanılmaktadır. Dışarı rahatlıkla görülebilir, dışarıdan içerisi görünmez, aynı zamanda güneşin zararlı ışınlarını kırarak ışıktan yararlanılır. Stor perdelerde mekanizma sistemi olarak yaylı manuel, zincirli mekanik sistem, uzaktan kumandalı sistemler uygulanmaktadır.son dönemlerde kendi kendini temizleyebilen stor perde modelleri de çıkmıştır.

Stor perde ;

Pencerenin üzerine yerleştirilmiş plastik veya metal bir silindir üzerine sarılan, çekildiğinde pencere boyunca açılıp kapanan bir perde türüdür.Açıldığında, istenirse bütün pencereyi açıkta bırakmakta, kapandığında ise düz bir pano şeklinde görünmektedir.Evin bütün odalarında kullanılmakta ve modern bir görüntü vermektedir. Işığı ayarlamaya imkan verdiği için daha çok çalışma odalarında, mutfaklarda ve bürolarda tercih edilmektedir.

  •  Geniş pencerelerde, pencere genişliğine göre bir ya da birden çok stor birlikte kullanılabilir.
  • Güzel ve estetik bir görünüm amacı ile ortada geniş bir stor ve her iki yanında yarı genişliğinde storlar da kullanılabilir.
  •  Düz storlar sık dokulu, tok kumaşlardan hazırlanmalıdır. Kumaşların iki yüzünün, doku bakımından aynı olmasına özen gösterilmelidir. Mümkünse, stor perdeler için hazırlanan özel apreli kumaşları kullanmak en iyisidir. Bunlar, nemden ve güneşten etkilenmezler. Son yıllarda, iki yüzü farklı pastel renklerde apreli kumaşlarla hazırlanmış storlar yapılabilmektedir.
  • Storları süslemek için beyaz iş, tığ danteli, şerit, harç ve benzeri gereçlerden yararlanılır. Bunlar genellikle eteğe yakın olarak veya etek ucunda kullanılır.
  •  Stor perdeyi iş yerlerinde yine özelliklerine göre kumaşlar kullanarak uygulayabiliriz. Mesela brifing salonları, dia veya slayt gösterimi yapılabilecek yerlerde ışıksız ortam istendiğinde karartma kumaşlar kullanılır.
  • Stor perdeyi normal bir perde gibi kullanmak istediğimizde normal düz kumaş seçeneği ile hem ekonomik hem de pratik çözüm elde ederiz. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu

E-Bülten